Google Harita (Maps) SEO Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Google harita SEO, işletmenizin arama sonucu sayfalarında ilk sıralarda olmasını sağlayacak şekilde yapılan düzenlemelerin tamamını ifade eder. Profesyonel uygulamalar sayesinde müşterilerinizi rahatlıkla işletmenize çekebilirsiniz. Web siteniz için harita SEO çalışmalarının doğru biçimde gerçekleştirilmesi ise oldukça önemlidir.

Google Maps SEO hizmetlerimizin verimliliği, işletmelerin pazarlama stratejileri için son derece önemlidir. Yeni müşteriler tarafından keşfedilmeniz ve rakiplerinizin önüne geçebilmeniz için Google harita SEO çalışmalarımızdan mutlaka faydalanmalısınız. Bununla birlikte Google üzerinde çok daha iyi bir sıralama elde edeceğiniz için kâr oranlarınız doğal bir şekilde yükselmektedir.

“Harita SEO nedir?” sorusunun doğru biçimde yanıtlanabilmesi için çalışmaların nasıl yapıldığının bilinmesi de gereklidir. Standart SEO uygulamalarına göre Google harita SEO için yapılacak işlemler farklılık gösterir. Hedeflediğiniz konuma erişebilmek adına öncelikle varlığınızı etkin biçimde ispat etmelisiniz. İşletmenizi farklı kaynaklar aracılığıyla doğrulamak, bilgilerinizi eksiksiz olarak müşterilerinize iletmek ve ziyaretçilerinizden yorum almak, Google Maps SEO aşamasında ilk yapılması gerekenlerdir.

Google Harita SEO’nun Geleneksel SEO’dan Farkı Nedir?

Google harita SEO, geleneksel SEO uygulamalarından farklı özelliklere sahiptir. Geleneksel yöntemlerde internet üzerinde yapılan aramalar için optimizasyon işlemleri gerçekleştirilir. Bu noktada Google harita SEO aracılığıyla ise arama alışkanlıkları, ürünler, hizmetler, mekânlar ve markaların görünürlüğünün arttırılması amaçlanır. Aynı zamanda doğru anahtar kelimeler aracılığıyla hazırlanan metinler sitelere eklenir. Böylece ziyaretçilerin markaya güvenmesi ve kolayca tercih etmesi sağlanır.

Google haritalar SEO çalışmaları, arama motorlarında fiziksel olarak yer almanız için uzman kadromuz tarafından düzenlenir. İhtiyaç duyulan hizmetler için kullanıcıların yaptıkları aramalar sonucunda hem konum olarak yakın hem de kalitesi yüksek olan mekânlar listelenir. Google harita SEO uygulamalarımızla sanal dünyanın dışında gerçek hayattaki müşterileri işletmenize çekmeniz ciddi biçimde kolaylaşmaktadır.

Google Haritalarda Üste Çıkmak için SEO’nun Önemi

Harita SEO uygulamalarının pozitif yönde sonuç vermesi adına tüm çalışmaların eksiksiz bir şekilde yürütülmesi gerekir. Öncelikli olarak Google Haritalar üzerine işletmenin eklenmesi ve ardından doğrulamanın da başarılı şekilde yapılması şarttır. Bununla birlikte Google Maps SEO için göz önünde bulundurulması gereken durumlar şu şekilde sıralanır:

 • Google harita SEO ile rakip analizi doğru şekilde yapılmalıdır.
 • Google yol tarifinin gerçekliği test edilmelidir.
 • Harita kodunun işletmenin web sitesine ve harici sitelere eklenmesi gerekir.
 • İşletmeyi ziyaret eden müşterilerden Google harita SEO uygulamaları için değerlendirme ve yorum alınmalıdır.
 • Google İşletmem hesabından yayın yapmak ve içerik paylaşmak çok önemlidir.

Belirttiğimiz bu özellikler sayesinde “harita SEO nedir?” sorusunun daha net cevaplanması mümkündür. Ek olarak Google harita SEO sayesinde işletmenizin gerçek ziyaretçi sayısı çok daha kolay bir şekilde artışa geçer.

Google Benim İşletmem SEO Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerek?

Google harita SEO işlemlerinin amacına ulaşabilmesi için Google Benim İşletmem üzerinde özenli bir çalışma yapılması gerekir. Gerekli optimizasyon sürecinde pek çok farklı durumun tek tek ele alınması sayesinde işletmenizin seviyesi son derece hızlı biçimde yükselir. Abdullah Özdemir ve uzman Google Maps SEO ekibi olarak bu aşamada tüm beklentilerinizi karşılıyoruz.

Harita SEO çalışmalarının etkin şekilde sürdürülmesi adına profesyonel destek alırsanız, çok daha kısa süre içerisinde sonuç aldığınızı görebilirsiniz. Bunun yanı sıra işlemler gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gerekenleri aşağıda inceleyebilirsiniz:

 • Google harita SEO için öncelikle işletme hesabı optimize edilmelidir. Google Benim İşletmem hesabınız üzerinde yer alan tüm bilgileri doğru olarak güncellemelisiniz.
 • İşletme profilini oluşturduktan sonra hizmet verilen alan ve çalışma saatlerini girdiğinizden emin olmalısınız.
 • Web sitesi adresiniz ve herkese açık durumdaki telefon numaranızı yazmalısınız.
 • İşletme fotoğraflarınızı eklemeniz, göreceğiniz talebi arttıracaktır.
 • Profil ve kapak fotoğrafı da mutlaka bu alanda yer almalıdır.
 • Dış ve iç çekim görsellerinin yanı sıra ürün veya hizmetlerinize dair fotoğrafları da eklemelisiniz.
 • Verimli Google haritalar SEO işlemleri için işletme videoları da paylaşmalısınız.
 • Kaliteli hizmetten kesinlikle ödün vermeden müşterilerinizden olumlu yorum ve değerlendirme almanız, yükseliş sürecini fazlasıyla hızlandırır.

Çalışmaların etkisini çok daha kısa sürede görmek istiyorsanız, Google harita SEO için gerekli uzmanlığa sahip ekibimizden destek almalısınız. Bu sayede hiçbir teknik detayla uğraşmanıza gerek kalmaz ve hatasız bir şekilde düzenleme yapma fırsatını elde edersiniz.

Google Haritalar Sıralamasına Etki Eden Faktörler

Harita SEO işlemlerinin başarıya ulaşması için birçok faktörün etkisi vardır. Genel olarak göz ardı edilmemesi gereken Google harita SEO etkenleri şunlardır:

 • Konum işaretlemesi
 • Hizmet ve işletme görselleri
 • İletişim bilgileri
 • Müşteri yorumları

Yukarıda bulunan faktörlerin sürekli olarak takip edilmesi ve gerekli düzenlemelerle aksiyon alınması için Google harita SEO ekibimizden destek almayı ihmal etmemelisiniz.

Yerel SEO için Kullanılabilecek Araçlar

Google Maps SEO işlemlerini rahatlıkla yapabilmeniz için farklı uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Bu Google harita SEO uygulamaları ise aşağıdaki gibidir:

 • Google My Business
 • Yext
 • BirghtLocal
 • Local Falcon
 • Moz Local
 • Whitespark
 • Semrush

İşletmenizin ihtiyaçları doğrultusunda tercih edebileceğiniz uygulamalar değişiklik gösterebilir. Bu aşamada Google haritalar SEO işlemlerini sürdüren ekibimiz, en uygun seçeneği belirleyerek hızlıca çalışmaya başlar. Böylelikle Google harita SEO çalışmaları, tam olarak beklentilerinizle paralel şekilde devam eder.

Google Haritalarda Üst Sıralara Çıkmak Size Ne Kazandırır?

Google harita SEO uygulamaları sayesinde işletmenize fazlasıyla değer katmanız mümkündür. Profesyonel biçimde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar aracılığıyla ilk olarak müşteri sayınız artmaya başlayacak. Aynı zamanda Google Maps SEO işlemlerimiz, maddi gelirinize ciddi oranda katkı yapacaktır. Böylece hem işletmenizi geliştirme hem de yüksek kazançlar elde etme fırsatına sahip olursunuz.

Google haritalar SEO aracılığıyla daha önce işletmenizden haberdar olmayan çok sayıda kişinin karşına çıkarsınız. Çeşitli düzenlemelerin sorunsuz bir şekilde tamamlanması sayesinde tercih edilme oranınız doğrudan yükselir. Google harita SEO çalışmalarımızla avantajlarınızı yükseltmeye odaklandığımız için ortaya çıkacak sonuçlardan memnun kalmanız kolaylaşacak.

Google Haritalar SEO Hizmeti Satın Al

Google haritalar SEO hizmetinden yararlanmanız artık çok daha kolay. Sitemiz üzerindeki iletişim kanallarımız arasından tercihinize göre istediğinizi kullanarak, bize ulaşabilirsiniz. Talep ve beklentilerinizi ifade etmenizin ardından faydalanabileceğiniz Google Maps SEO uygulamalarını belirlemekteyiz. Böylece Google harita SEO aracılığıyla erişmek istediğiniz noktaya kısa süre içerisinde varabilirsiniz.

Google Haritalar SEO Hizmeti Fiyatları

Google haritalar SEO için belirlediğimiz fiyatlar, her zaman bütçe dostu seviyelerde tutulmaktadır. Etkili çalışmalarımızın sonucunda elde edeceğiniz avantajları koruyabilmeniz ve maliyet konusunda rahat etmeniz için titiz bir hesaplama gerçekleştiriyoruz. Google Maps SEO gereksinimleri farklı olabileceği için ödeme miktarlarının değişebileceğini de bu noktada belirtmeliyiz.

Google haritalar SEO çalışmalarının ilk etapta gerçekleştirilmesiyle birlikte sürekli kontrol altında tutulması gerekir. Özellikle müşteri değerlendirme ve yorumlarının yakından takip edilmesi, işletmeniz için son derece faydalıdır. Google harita SEO için kaliteli uygulamalar ve avantajlı fiyatlardan yararlanmak içinse bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.

Sık Sorulan Sorular

İşletmemi Google Haritalara Nasıl Eklerim?

Google işletme hesabınıza erişimi sağladıktan sonra profilinizi düzenleme kısmına tıklamalısınız. Bu alanda konum butonuna basarak gerekli bilgileri girebilirsiniz.

İşletmemi Google Haritalarda Üst Sıralara Çıkarmak İçin Ne Yapmalıyım?

İşletmenizi üst sıralara çıkarmak için verdiğiniz bilgilerin eksiksiz olması gerekir. İşletme fotoğrafları ve müşteri değerlendirmeleri de sıralamanızın yükselmesini sağlar. Bu noktada en iyi karar uzman desteği almaktır.

Yerel SEO ‘nun Önemi Nedir?

Yerel SEO, işletmelerin yapılan yerel aramalarda üst sıralara ulaşmasını sağlar. Böylece müşteri sayısını arttırmak ve marka değerini geliştirmek kolaylaşır.

Email:

aozdemirr54@gmail.com

Adres:

Orhantepe Mahallesi Hamit Bey Sokak No:38 Kartal / İstanbul

Sayfalar