freelance seo uzmanı

Freelance SEO uzmanı, internetteki hedef kitlenize, doğru stratejiyle ulaşmanızı sağlayacak kişidir. SEO Specialist olarak İngilizce şekilde adlandırılan meslek, günümüzde hem tam zamanlı hem de bağımsız olarak yapılabilir. SEO hizmeti alarak, internet sitenizin kullanıcı odaklı şekilde düzenlenmesini, ziyaretçilerinizin sektörünüzle ilgili aradığı her şeyi sizin sitenizde bulmasını sağlayabilirsiniz. Bir web ve SEO uzmanı ile çalışarak internet sitenizin, en iyi şekilde optimize edilmesini sağlayabilirsiniz. 

Sektörel tecrübelerimle internette en doğru yöntemleri kullanarak hedef kitlenize hitap etmenize yardımcı olurum. İhtiyaç duyduğunuz web stratejisi için şimdi bana ulaşın! 

Freelance SEO Uzmanı Nedir Ne İş Yapar?

İnternette görmüş olduğunuz en üst sıralarda yer alan birçok web sitesinin arkasında nice uykusuz kalınmış geceler vardır. Ancak en önemlisi de arama motorlarında yükselen sitelerin arkasında başarılı bir SEO stratejisi vardır. İşte web sitenizin internette önemli bir kademe atlamasını, ilk sayfaya kadar yükselmesini sağlayan kişi SEO uzmanı olarak adlandırılır. 

Google, Bing, Yandex gibi dünya çapında yaygın olarak kullanılan arama motorları için yapılan SEO, İngilizce bir kısaltmadır. Search Engine Optimization yani arama motoru optimizasyonu (uyumu ya da ayarı) şeklinde ifade edilir. Bu optimizasyonu sağlayan kişi SEO uzmanıdır. SEO uzmanları, arama motorlarının hangi internet sitesini ön plana çıkardığını iyi şekilde analiz eder. Buna yönelik olarak çalıştığı her projeye özel SEO çalışması yapar. Çünkü her internet platformunun çalışma şekli ve platform sahiplerinin amaçlarıyla hedef kitleleri farklıdır. 

Freelance SEO uzmanı ise işini, bireysel olarak herhangi bir ajansa bağlı olmaksızın yürüten kişidir. Freelance web uzmanları, kendi disiplinlerini, çalışma saatlerini, ücretlerini kendileri belirler. 

Freelance SEO Uzmanı Nasıl Çalışır? 

Freelance hizmet veren SEO uzmanları genellikle belli ajanslarda çalışıp deneyim kazanmış kişilerdir. Daha önce herhangi bir ya da birkaç sektör için çalışma yapmış, “SEO stratejisi nasıl oluşturulur?” öğrenmiş ve uygulamış olan kişidir. Bir seo uzmanı şu şekilde çalışır:

1.SEO hizmeti verilecek sektörde ilk sayfada yer alan rakipleri tespit eder.

2.Sektörde öne çıkan içerikleri inceler.

3.Sektör ve hizmete yönelik kimlerin hangi anahtar kelimeleri aradığına bakar.

4.Detaylı sektör ve rakip analizi yaptıktan sonra internette ulaşmak istediğiniz hedef kitleye uygun bir SEO ve içerik stratejisi kurgular. 

5.Arama motorlarının kabul ettiği, yasal ve internet kullanıcısının değer verdiği internet sitesi tasarımlarını oluşturur ya da oluşturulmasını sağlar.

6.Hedef kitleye fayda sağlayan içeriklere, sayfanın bulunmasını sağlayacak özel stratejilere önem verir. 

Profesyonel SEO Hizmeti 

Farklı birçok sektöre hizmet vermiş freelance SEO uzmanı olarak sizin için doğru SEO stratejisini belirler, hedef kitlenize ulaşmanız için çalışırım. Abdullah Özdemir farkıyla markanızı herhangi bir engele takılmadan, organik yollarla daha tanınır hale getirmek ister misiniz? SEO uzmanı olarak projelerinize özel analizler yapar, küçük ve orta ölçekli işletmeler için SEO stratejileri hazırlarım. 

Hem haftalık hem aylık raporlar hazırlayarak çalışmamızın seyri açısından sizi düzenli olarak bilgilendiririm. Yapacağımız SEO çalışmasının süresine yönelik bir sözleşme hazırlayarak size disiplinli bir hizmet sunarım. 

Freelance SEO Uzmanı Fiyatları

Her hizmette olduğu gibi SEO hizmetlerinde fiyatlandırma, çalışılacak sektöre, anahtar kelimelerin zorluğuna göre değişir. Ayrıca web tasarım, SEO danışmanlığı, içerik ve seo stratejisi bir arada olduğunda ücretlendirmeler alacağınız SEO paketine göre değişiklik gösterir. 

Freelance SEO uzmanı aracılığıyla markanıza yatırım yapmak isterseniz, sektörel ücretlerin ortalama 1500 – 4.000 TL arasında değişeceğini söylemek mümkündür. Ancak SEO açısından e-ticaret gibi zorlu sektörlerde bu ücret çok daha yüksek olabilir. Bu nedenle ücret bilgisi almak isterseniz, öncelikle sektörünüze ve hedeflerinize göre gereklilikleri belirlemeliyiz. 

Ardından internetteki yükselişinizde sizinle yol almaktan büyük bir keyif alacağımı söyleyebilirim. Unutmayın ki her gün birileri, daha iyi olmak için yol almaya devam ediyor. Siz de şimdi başlayarak internetteki yerinizi yavaş yavaş ve emin adımlarla daha sağlam bir hale getirebilirsiniz. Bunun için yanlış yerlere para ödemekten kaçınmalı, ne yaptığından emin olan, sorularınıza net cevaplar verebilen bir uzmanla çalışmalısınız. Aradığınız doğru yoldan sonuca ulaşmak ve doğru freelance SEO uzmanı ile tanışmak mı?  Vakit kaybetmeden benimle iletişime geçin! 

    Email:

    aozdemirr54@gmail.com

    Adres:

    Orhantepe Mahallesi Hamit Bey Sokak No:38 Kartal / İstanbul

    Sayfalar