Örneğin bir ayakkabıcı dükkânınız var mahallenizdeki müşteri adayları mı sizden daha çok alışveriş yaparlar. Yoksa mahalle dışından gelenler mi? İşte fiziki ya da online mağazanız için Local (yerel) SEO hizmeti sayesinde sizi dışarı çıkıp dolaşmasına gerek kalmadan bulabilecek bir sürü ziyaretçiniz olabilir. Unutmamalısınız ki internette ilk ve en önemli şey, keşfedilmektir. Müşterileriniz ya da sayfanızı düzenli olarak ziyaret edecek takipçileriniz için local SEO hizmeti işte bu yüzden son derece önemlidir. İlk olarak size yakın yerdeki potansiyel müşterileri hedeflemenizin belli başlı avantajları vardır. Bunlar:

  • Görüşmek ya da mağazanızı bulmak istediklerinde yerinizi kolayca tespit edebilmeleri,
  • Kendilerine yakın olan bir mağazayı ya da firmayı daha kısa sürede ziyaret edebilecek olmaları,
  • Potansiyel müşteri adaylarınızın alacağı ürün ya da hizmet için uzak bir yere gitmek istememeleri şeklinde sıralanabilir.

Local(Yerel) SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Yerel SEO çalışmasında en önemli şey, mesafenin uzunluğudur. Dükkânınızın ya da ofisinizin size yakın konumda olan müşteri adaylarınıza görünmesi gerekir. Bunun için kullanmanız gereken araçların başında Google Maps gelir. Google Maps SEO hizmeti alarak daha çok mağaza ziyareti, daha çok ürün ve hizmet alımı sağlayabilirsiniz. Diğer taraftan size doğrudan telefonla ulaşmalarını isterseniz Google harita SEO çalışması size bu konuda yardımcı olur.  Harita SEO dışında ise ilçe ve şehir bazlı içerikler yazarak sadece bulunmak istediğiniz bölgelerde işletme kaydınızın görünmesini sağlayabilirsiniz. Aramalarda kullanıcıların önüne düşme şansınız böylece aratacaktır. Tabi ki eklentiyi doğru kullandığınızdan, SEO çalışması konusunda doğru uzmana başvurduğunuzdan emin olmalısınız.

Google Harita(Maps) SEO Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Google Maps SEO hizmeti için bir web siteniz olması daha avantajlıdır. Ancak web siteniz bulunmuyorsa, local SEO hizmeti kapsamında işletmenizi doğrudan Google harita kaydı sayesinde müşteri adaylarınıza gösterebilirsiniz. İşletmenizin adresini ve iletişim bilgilerinizi Google Maps üzerine girerek Google’nin adresinize bir adet onay formu göndermesini beklemelisiniz. Bu da 15 güne kadar sürebilir. Google haritalar kaydınızı doğru şekilde oluşturduktan sonra işletmenize dair kısa bilgilendirme yazıları yazarak bu kısımda rakiplerinizden daha öne çıkabilirsiniz. Kullandığınız görseller, hedeflediğiniz anahtar kelimeler kapsamında Google harita (Maps) SEO hizmetiyle siz de internette hatırı sayılır bir konum elde edebilirsiniz.

Yerel SEO Hizmeti Nasıl Veriyorum?

Google haritalar kaydı oluşturarak sağladığımız site trafiği ya da telefon araması, hizmetinize ve ürününüze yönelik talebi arttırmayı sağlar. Yerel SEO hizmeti kapsamında özellikle ayrı bir yere sahip olan Google Maps, sizin doğrudan konuma göre bulunmanıza yardımcı olur. Yani, fiziki mağaza sahibiyseniz yaptığınız kelime eşleştirmeleri ve sadece belli bir ilçeyi ya da şehri hedefleyerek o kısımdan müşteri kazanmanızı sağlayabilir. Local SEO çalışması, sizden alışveriş yapma olasılığı yüksek kişilere ulaşmanıza yardımcı olur. Bunun için yine bulunduğunuz civarda işinizle ilgili yapılan internet aramalarını tespit etmeli, o kelimelere yönelik SEO hedeflemesi yapmalısınız. Daha doğrusu yaptırmalısınız. Sizin için Google harita kaydınızı oluşturur, varsa internet sitenizle de bağlantısını yaparım. Daha etkili sonuçlar almanız için görsel kalitesini ayarlar, istediğiniz iletişim kanallarını eklentiye entegre ederim. İstanbul içi SEO hizmetleri için yüz yüze, İstanbul dışı SEO danışmanlığı ve hizmetleri için online görüşmeler yapıyorum. Küçük ve orta ölçekli işletmelerinizi hem yerel hem de ulusal SEO stratejileriyle organik olarak büyütmenize yardımcı olurum.

Yerel SEO Danışmanlığı Fiyatları

Yerel SEO danışmanlığı fiyatları, genel olarak alacağınız hizmetin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Birden çok mağaza için farklı ilçelerde hedeflemeler yapılacaksa bu durumda almak istediğiniz hizmetin bedeli daha yüksek olacaktır. Ancak yerel SEO hizmeti alarak işletmenizi yükseltmek ve konumunuza yakın müşterileri yakalamak isterseniz, rekabet düzeyine uygun olarak ücretlendirme 1000-3000 TL arasında değişebilir. Unutmadan şunu da söylemek isterim ki local SEO hizmeti alacaksanız, bir işletme için sadece bir tane harita kaydı açtırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Hem doğru hem de etkili bir local SEO stratejisi için şimdi benimle iletişime geçin!

Email:

aozdemirr54@gmail.com

Adres:

Orhantepe Mahallesi Hamit Bey Sokak No:38 Kartal / İstanbul

Sayfalar